صادرات فندق

صادرات فندق

صادرات فندق

سالانه حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن فندق در جهان تولید می شود که بیش از ۵۰ هزار تن آن متعلق به ایران است، لذا ایران با این رقم تولید در رتبه ششم جهان قرار دارد.

 

منطقه رودسر گیلان عمده ترین قطب تولید فندق در کشور است و این منطقه دارای ظرفیت های زیادی است که می تواند در ارتقا و بهره وری این محصول پیشگام باشد.

رشد ۷۰ درصدی صادرات فندق

فندق نیز جزو محصولات خشکباری بود که طی سال‌های گذشته با کمبود نسبی مواجه شد، اما افزایش صادرات آن که از نظر وزنی ۷۱.۹ درصد و از نظر ارزشی ۶۸.۷ درصد نسبت به شش ماهه نخست سال گذشته بوده است نشان می‌دهد که تولید و صادرات این محصول نیز رونق بیشتری به خود گرفته است.

لتونی، پاکستان، چین، ژاپن، آذربایجان، آلمان، اردن، اسپانیا، استرالیا، اسلوواکی، افغانستان، الجزایر، امارات، ایتالیا، بلژیک، تایلند، تایوان، ترکیه، سنگاپور، عراق، عمان، روسیه، فرانسه، قرقیزستان، قزاقستان، قطر، کانادا، کویت، لبنان، لهستان، لیتوانی، مالزی، مصر، هنگ‌کنگ، هند، ویتنام، یونان، یوگسلاوی، کره، سوئیس، یونان، گرجستان، آفریقای جنوبی، اتریش، انگلستان، اوکراین، آمریکا، بحرین، تاجیکستان، تونس، مولداوی، رومانی، صربستان، کرواسی، مکزیک، ارمنستان، ازبکستان، آلبانی، ترکمنستان، نیوزلند، برزیل، مجارستان و غیره مشتریان خشکبار ایرانی هستند.

بازرگانی میداف تجارت جنوب با دارا بودن تجربیات گسترده در تامین و صادرات فندوق درجه یک توانایی صادرات و فروش بهترین فندق ممکن را دارا می باشد.

شرکت میداف تجارت جنوب ارائه دهنده خدمات بازرگانی و ترخیص کالا در گمرکهای جنوب ایران.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *